Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

 

Chceli by ste zistiť v čom ste naozaj dobrý a v čom sa ešte potrebujete zlepšiť? Pátrate niekedy po odpovediach, ale neviete si položiť otázky? Alebo sa len chcete uistiť, či ste na správnej ceste? Práve takéto cvičenie vám môže pomôcť. Uvažujte nad nasledujúcimi 10-timi otázkami a odpovedzte na ne úprimne buď áno alebo nie. Čím častejšie odpoviete áno, tým viac zdrojov máte k prekonávaniu prekážok, problémov a neúspechov. Pokiaľ však na niektorú otázku odpoviete nie, rozmýšlajte nad tým, aké zmeny vo vašom živote by ste mali urobiť a aký plán na tieto zmeny vypracujete. Takže tu sú otázky:

1. Máte okolo seba ľudí, ktorí vás bezpodmienečne milujú a sú schopní vás počúvať bez toho, aby vás súdili? Sú to ľudia, ktorí sú tu pre vás v "ťažkých časoch"?

2. Ste zapojený do činností v nejakých organizáciach - školských, firemných, cirkevných alebo iných, kde sa cítite docenený a opatrovaný? Cítite silné emočné puto k určitým ľudom zo svojho zamestnania alebo profesného života?

3. Ste zdravý a cítite sa fit? Vyhýbate sa škodlivým nápojom a jedlám? Spíte dostatočne dlho a cvičíte pravidelne?

4. Máte okolo seba dostatok ľudí, ktorí veria, že dokážete byť úspešnými a prosperujúcimi osobnosťami? Dostávate od týchto ľudí pravidelné a dostatočné povzbudenie?

5. Bez ohľadu na to, čo si myslia iní, veríte si? Ste si istý v tom, že dokážete dosiahnuť svoje ciele - i v prípade, že sa vyskytnú rôzne problémy?

6. Máte pocit, že vás vám blízki ľudia berú vážne a oceňujú vaše rozhodnutia a návrhy?

7. Máte pocit, že ľudia vo vašom okolí a práci berú vážne vaše nápady, počúvajú vás a rešpektujú vás?

8. Angažujete sa ako dobrovoľníci v nejakom projekte, aby ste nejakým spôsobom pomohli ľudom vo vašej komunite alebo vo svete? Dokážete obetovať svoj čas a peniaze na nezištné účely a charitu?

9. Máte vo väčšine svojích vzťahov s priateľmi a rodinou nastavené jasné hranice - tým, že si prejavujete vzájomný rešpekt a dôveru, poskytujete druhým dostatok nezávislosti? Dokážete si ubrániť svoje hranice tým, že ste schopný povedať iným jasné NIE, keď je to potrebné?

10. Ste v zásade optimista? Veríte, že veci vo všeobecnosti dopadnú veľmi dobre?

Pokiaľ ste na väčšinu otázok odpovedali áno tak gratulujem - máte okolo seba ľudí a organizácie, na ktoré sa môžete spoľahnúť, pravdepodobne si to isté o vás myslia aj ostatní. Pokiaľ ste však odpovedali na pár otázok nie - podobne ako ja (a to si osobne myslím, že si žijem šťastný život a nič mi nechýba), ešte to nie je tragédia. Podstatou tohto cvičenia bolo práve určenie si a definovanie oblastí života, v ktorých by sme sa ešte mohli zlepšiť.

Čo však nasleduje teraz? Odporúčam vám prejsť si týmto cvičením ešte raz, poriadne sa zamyslieť a napísať si na papier kľúčové oblasti, ktoré potrebujem zlepšiť - na to, aby sa nám tieto veci dostali do podvedomia, stačí len málo - napísať si na papier čo chceme zlepšiť, na čom musíme pracovať a nechať si to na očiach. Nikto nie je dokonalý, ale našou povinnosťou by mala byť snaha sa k tomu aspoň priblížiť, či ? Názor na to nechám už na vás.

Konzultacie kurzy skolenia ponuka

 

CPPS.sk | Vzdelávacie centrum®

Poradenstvo - Kurzy - Školenia

Bratislava - Košice - Praha

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Website: www.cpps.sk

Tel.: +421 905 485 153

Aké služby a riešenia ponúkame

Ak hľadáte účinné odpovede na otázky v osobnom, vzťahovom či kariérnom živote - ste na správnej adrese.  Pokiaľ pátrate po kvalitnom a cenovo výhodnom kurzetréningukoučingu či školení v Bratislave a okolí (pre seba, svojich blízkych, kolegov či zamestnancov) - neváhajte a kontaktujte nás.  Od r. 2010 sme úspešne pomohli na ceste ďalšieho rozvoja viac ako tritisíc klientom. Naštartujte pozitívne zmeny a ciele do života !