Kurz: "Pracovná relaxácia a psychohygiena | pohoda, relax a zdravie v práci"


      Anotácia vzdelávacieho kurzu: Naučte sa s nami relaxačné cvičenia,ktoré Vám pomôžu znížiť stres a načerpať nové sily počas pracovného dňa. Relaxácia je potrebná k akumulácií energie. Každý človek potrebuje dobiť, získať dostatok energie na to aby mohol byť výkonným,na to aby mal silu pracovať, učiť sa, koncentrovať sa a samozrejme venovať sa svojim záľubám, na ktoré nám často už energia nezostáva.Relaxácia, relaxačné a dychové cvičenia v práci by mali byť v dnešnom hektickom živote súčasťou pracovného dňa zamestnancov. Výkon človeka nie je neobmedzený a preťaženie má čoraz častejšie vážne zdravotné následky. Stres a preťaženie majú vplyv jednak na našu chrbticu, ktorá je zrkadlom našej psychiky, ale aj na našu nervovú sústavu. Časté opakované choroby, bolesti chrbtice, migrény a bolesti hlavy, žalúdočné ťažkosti, psychické problémy, srdcovo-cievne choroby a v poslednej dobe aj rozmáhajúce sa onkologické problémy sú následkom nášho stresu, preťaženia a vnútorného prežívania rôznych problémov.

Obsah a tématické okruhy kurzu
A) Teoretická časť - všetko o strese, ako vzniká a ako pôsobí, päť druhov strachu, človek a jeho biopole, rytmus života, prostredie a prevencia stresu, stres uvoľňujúce potraviny, cvičenie, vodoliečba, vône, masáže, talenty a sebaúcta, sebadôvera a psychická odolnosť.

B) Praktická časť – mentálne techniky a výtvarné cvičenia na uvoľnenie a preladenie mysle a emócii. Nácvik dýchania, technika vyprázdnenia mysle, palming, nácvik vizualizácie a koncentrácie, výtvarné cvičenie na koordináciu hemisfér, trojrozmerné obrázky, maľovanie mandaly a iné.

Cieľom školenia je naučiť
na chvíľu vypnúť
odbúrať a eliminovať stres
uvoľniť svoje telo aj hlavu
nabrať potrebnú energiu
naučiť sa rôzne techniky, ktoré Vám pomôžu v práci aj v súkromí živote

Cieľová skupina
Školenie je realizované v malej skupine max.7 účastníkov. Je určené pre všetky línie zamestnancov. Školenia otvárame aj pre jednotlivcov. Individuálne aj kolektívne, firemné školenia.

Cieľ kurzu - v dnešnej zrýchlenej dobe, keď človek môže podliehať časovému, existenčnému stresu a stresu zo vzťahov, znalosť základných techník relaxácie a meditácie umožňuje podporiť a uvoľniť samo liečivé schopnosti pre zdravie fyzického tela, regenerovať a posilniť myseľ, nájsť stratenú rovnováhu. Relaxačné techniky sú vhodné napr. vtedy, keď sme podali vrcholný výkon a cítime sa prázdny, vtedy, keď sa cítime dlhodobo unavení, nevieme realizovať svoje plány, pri syndróme vyhorenia a chronických chorobách. Vždy je užitočné nechať myseľ a telo hlboko zrelaxovať, aby sa obnovili vitálne a samo liečivé sily organizmu.


 

  • Dĺžka, trvanie kurzu | školenia:  1 deň 
  • Úroveň obtiažnosti kurzu "Relaxačné cvičenia": začiatočníci / pokročilí
  • Miesto konania školení:  Bratislava / Slovenská republika / Česká republika / online cez Skype
  • Kategória ponúkaných vzdelávacích kurzov a seminárov: odborné manažérske kurzy / otvorené / ďalšie vzdelávanie
  •       Možnosť absolvovať vzdelávanie | forma výuky: denná, individuálna (One to One) aj skupinová / prispôsobujeme potrebám
  •       Odborný garanti vzdelávania:  odborný interný a externý tím Poradenského centra v oblasti osobnostného a kariérneho rozvoja
  •       Termíny konania: ASAP (ponúkaný kurz a vzdelávanie organizujeme pravidelne - min. 1 * týždenne počas celého kalendárneho roka 2021)
  •       Vzdelávacie metódy: individuálne a skupinové riešenie situácií, práce a úlohy, prípadové štúdie, video analýza, literatúra, odporúčania a riešenia, prax
  •       Minimálne vstupné vedomosti: nepredpokladajú sa konkrétne vedomosti. Školenie  (obsah, témy atď.) je možné prispôsobiť požiadavkám účastníkov
  •       Cieľová skupina a max. počet účastníkov:  každý kto chce zlepšiť svoje osobnostné a odborné zručnosti / počet účastníkov na jeden kurz: min. 1 účastník
Akciová cena kurzu od:  137,- eur  /  1 účastník
(pri skupinových školeniach - výrazné zľavy - informujte sa)

objednavka seminar treningObjednať kurz seminar bratislava

Konzultacie kurzy skolenia ponuka

 

CPPS.sk | Vzdelávacie centrum®

Poradenstvo - Kurzy - Školenia

Bratislava - Košice - Praha

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Website: www.cpps.sk

Tel.: +421 905 485 153

Aké služby a riešenia ponúkame

Ak hľadáte účinné odpovede na otázky v osobnom, vzťahovom či kariérnom živote - ste na správnej adrese.  Pokiaľ pátrate po kvalitnom a cenovo výhodnom kurzetréningukoučingu či školení v Bratislave a okolí (pre seba, svojich blízkych, kolegov či zamestnancov) - neváhajte a kontaktujte nás.  Od r. 2010 sme úspešne pomohli na ceste ďalšieho rozvoja viac ako tritisíc klientom. Naštartujte pozitívne zmeny a ciele do života !