Kurz: "Neverbálna komunikácia a bodylanguage | prakticka reč tela v praxi"


     Anotácia školiaceho tréningu: neverbálna komunikácia a reč tela je súčasťou každého jedného z nás. Vedieť čítať tento typ komunikácie je však vysadou len niektorých rozhladených jednotlivcov. Naučte sa preto čítať reč tela a zlepšite svoje vedomosti a zručnosti v kontakte s druhými ľuďmi. Či už pre osobný alebo kariérny život. Nemôžeme nekomunikovať. Človek dáva vždy niečo najavo, keď nie verbálne, tak prostredníctvom neverbálnych prejavov. V dnešnej uponáhľanej dobe je komunikácia čoraz ťažšia a náročnejšia. Určite ste si už neraz všimli, že sú ľudia s ktorými sa vám komunikuje ľahšie a príjemnejšie, a sú ľudia s ktorými je komunikácia ťažká, náročná a často krát aj vyčerpávajúca. Cit pre komunikáciu je treba cvičiť a rozvíjať. Zefektívniť komunikáciu čo s najväčším dopadom na úspešnosť , či už sa ide ste obchodný zástupca, manažér alebo podnikateľ.

Čo je neverbálna komunikácia
Komunikovať môžeme aj bez slov, už tým ako stojíme, ako sa tvárime vysielame signály o tom ako sa cítime, aký máme vzťah k človeku s ktorým komunikujeme, aj to aký máme vzťah k téme, ktorú preberáme. Z neverbálnej komunikácie získame až 70% informácií o tom ako sa cíti osoba s ktorou komunikujeme. Aby bola komunikácia presvedčivá potrebujeme zosúladiť to čo hovoríme s tým čo o nás prezrádza naše telo. Prostredníctvom neverbálnej komunikácie môžeme potvrdiť, ale aj vyvrátiť to čo hovoríme pomocou slov, spochybniť náš prejav, alebo naopak urobiť ho dôveryhodným.

Obsah kurzu a školenia:
V rámci kurzu budú prostredníctvom praktických cvičení prezentované najčastejšie neverbálne prejavy vyskytujúce sa v profesionálnom a osobnom živote, ktorých „dekódovanie“ znamená pre príjemcu komunikácie nadštandardné informácie o tom čo v skutočnosti náš komunikačný partner zamýšľa, prežíva a chce/nechce vlastne povedať. Kurz obsahuje prácu s nasledujúcimi oblasťami neverbálnej komunikácie:
Ako odhaliť a interpretovať neverbálne prejavy – delenie signálov záujmu a nesúhlasu.
Kam cieliť svoju pozornosť, a tak následne vytvoriť základnú líniu (baseline) neverbálnych signálov.
Zistiť kritické faktory v danej situácii a odhaliť slabiny komunikácie, dokázať adekvátne reagovať.
Naučíte sa reagovať na zmenu jednania partnera a hlavne ako ju meniť v prospech seba
Odhalíte aké sú skutočné zámery človeka s ktorým komunikujete.
Získate spôsob ako presne reagovať na náročné životné situácie, či už sa jedná o dlhé náročné rokovanie, vyjednávanie alebo o krátku bleskovú prezentáciu.
Ukážeme si ako efektívne prispôsobovať svoju komunikáciu k jednotlivcom a ako s väčším dorazom prenášať svoje myšlienky a idey.
Naučíte sa vy vytvárať ešte väčší vplyv pri jednaniach a stretnutiach.
Získate náskok pred konkurenciou, presne a cielene využijete komunikačné techniky adaptované s rečou tela, ušité na mieru každého stretnutia.
Neverbálna komunikácia v širšom komunikačnom kontexte - Prvky neverbálnej komunikácie - Princípy odhadovanie neverbálnej komunikácie
Prvý dojem - Očný kontakt a výraz tváre - Podanie ruky - Pohyb a postoj tela - Teritorialita
Ako sa správať na príjmacom pohovore - Paraverbálna komunikácia - Ako vystupovať sebavedomo a pozitívne

Aké zručnosti si osvojíte
čo všetko sa dá vyčítať z tváre, z úsmevu, z očí, z pohľadu, zo zreničiek
čo prezrádza o človeku to ako podáva ruku
ako si získať pomocou neverbálnej komunikácie dôveru druhého
ako prejaviť súcit a záujem bez slov
akými prejavmi prezradíš svoj "skrytý nezáujem"
čomu sa vyvarovať pri neverbálnej komunikácii
odhalíš čo môže na tvojom neverbálnom prejave pôsobiť rušivo
osvojíš si vhodné gestá na potvrdenie a zdôraznenie povedaného
ako pracovať z hlasom, jeho intenzitou a intonáciou, aby sme presvedčili a vzbudili záuje

NEVERBÁLNA KOMUNIKÁCIA - v stále viac uponáhľanom svete konkurencie sa môže schopnosť neverbálnej komunikácie ukázať ako kľúč k získaniu svojich cieľov. Niektorí ľudia odmietajú uveriť, že najdôležitejším aspektom medziľudskej komunikácie nie je to, čo je povedané, ale že je to dojem, ktorý v nás vyvolal ten, s kým hovoríme. Nejde o to čo hovoríme, najväčšiu silu má to ako to hovoríme. Pozývame vás do najrozsiahlejšieho slovenského video kurzu, kde sa venujeme základným aspektom neverbálnej komunikácie. Začnite študovať okamžite z pohodlia vášho domova. Neverbálna komunikácia patrí medzi témy, ktoré sa dlhodobo držia v popredí záujmu ľudí. A je to prirodzené. Chceme o druhých vedieť viac. Chceme im rozumieť. Chceme vedieť, či oni rozumejú nám. Chcem sa im trochu dostať pod kožu a poznať ich zámery. Alebo chceme vedieť, ako sa sami máme správať, na čo si máme dávať pozor aby neverbálna komunikácia hrala pre nás. V tomto jedinečnom kurze si budete môcť otestovať a načerpať  vedomosti a zručnosti. Od princípov odhadovania neverbálnych signálov až po to, ako pôsobiť sebavedomo a pozitívne. Investujte do seba a svojho sebarozvoja.


 

  • Dĺžka, trvanie kurzu | školenia:  1 deň 
  • Úroveň obtiažnosti kurzu "Neverbálna komunikácia": začiatočníci / pokročilí
  • Miesto konania školení:  Bratislava / Slovenská republika / Česká republika / online cez Skype
  • Kategória ponúkaných vzdelávacích kurzov a seminárov: odborné manažérske kurzy / otvorené / ďalšie vzdelávanie
  •       Možnosť absolvovať vzdelávanie | forma výuky: denná, individuálna (One to One) aj skupinová / prispôsobujeme potrebám
  •       Odborný garanti vzdelávania:  odborný interný a externý tím Poradenského centra v oblasti osobnostného a kariérneho rozvoja
  •       Termíny konania: ASAP (ponúkaný kurz a vzdelávanie organizujeme pravidelne - min. 1 * týždenne počas celého kalendárneho roka 2021)
  •       Vzdelávacie metódy: individuálne a skupinové riešenie situácií, práce a úlohy, prípadové štúdie, video analýza, literatúra, odporúčania a riešenia, prax
  •       Minimálne vstupné vedomosti: nepredpokladajú sa konkrétne vedomosti. Školenie  (obsah, témy atď.) je možné prispôsobiť požiadavkám účastníkov
  •       Cieľová skupina a max. počet účastníkov:  každý kto chce zlepšiť svoje osobnostné a odborné zručnosti / počet účastníkov na jeden kurz: min. 1 účastník
Akciová cena kurzu od:  137,- eur  /  1 účastník
(pri skupinových školeniach - výrazné zľavy - informujte sa)

objednavka seminar treningObjednať kurz seminar bratislava

Konzultacie kurzy skolenia ponuka

 

CPPS.sk | Vzdelávacie centrum®

Poradenstvo - Kurzy - Školenia

Bratislava - Košice - Praha

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Website: www.cpps.sk

Tel.: +421 905 485 153

Aké služby a riešenia ponúkame

Ak hľadáte účinné odpovede na otázky v osobnom, vzťahovom či kariérnom živote - ste na správnej adrese.  Pokiaľ pátrate po kvalitnom a cenovo výhodnom kurzetréningukoučingu či školení v Bratislave a okolí (pre seba, svojich blízkych, kolegov či zamestnancov) - neváhajte a kontaktujte nás.  Od r. 2010 sme úspešne pomohli na ceste ďalšieho rozvoja viac ako tritisíc klientom. Naštartujte pozitívne zmeny a ciele do života !