Kariérové poradenstvo | kariérny koučing 


 

Stagnujete v práci ? Chcete si zvýšiť alebo doplniť kvalifikáciu ? Prekonávate ťažšie adaptačné obdobie ? Radi by ste zmenili zamestnanie, ale neviete ako ? Potrebujete poradiť v kariére ?  Ponúkame komplexné služby v oblasti aktuálneho trhu práce, kariéry, pomoc pri hľadani zamestnania, profesného vzdelávania, podporu v oblasti profesnej orientácie pre absolventov, zamestnancov aj zamestnávateľov. Naše kariérové poradenstvo stojí na pomedzí personálneho a psychologického poradenstva a koučingu. Je sprevádzaním klienta pri hľadaní nového povolania, či profesijného smerovania. Kariérové poradenstvo zohľadňuje schopnosti, zručnosti človeka a motiváciu ako dôležitý aspekt. Pomáha objavovať a rozvíjať potenciál a zdroje ukryté v človeku . Prihliada i na osobnostné charakteristiky, hľadá súlad medzi pracovným svetom a osobnými preferenciami.

Navigácia v povolaní - navigácia v povolaní prináša klientovi jasnejší obraz o vhodnom povolaní pre neho. Používa zážitkový koučovací prístup kombinovaný s aktivitami, ktoré pomáhajú človeku zorientovať sa vo svojich schopnostiach a zručnostiach, osobnostných kvalitách. Táto unikátna kombinácia postupov vznikla na základe dlhoročných skúseností švajčiarskeho kariérového poradcu Thomasa Dienera.

Psychodiagnostika a testovanie - Hoganove dotazníky (HPI, MVPI, HDS) ako objektívny nástroj popisujú osobnostné charakteristiky a kompetencie, ktoré sa prejavujú v správaní v pracovnom kontexte. Využívame rôzne formy testov a psychodiagnostiky so zameraním na profesijnú oblasť (osobnostné, motivačné, výkonové). Expertné poradenstvo Odborné personálne poradenstvo Vám pomôže orientovať sa a presadiť na reálnom trhu práce. Zahŕňa služby ako posúdenie životopisu a motivačného listu, ako cielene a efektívne vyhľadávať potenciálnych zamestnávateľov, spôsoby ich oslovovania, príprava na pohovor vrátane videoanalýzy modelových pohovorov a ďalšie konzultácie v procese hľadania povolania a zamestnania.

Kariérne poradenstvo - naša služba je určená pre všetkých, ktorí nemajú jasnú predstavu o svojom budúcom kariérnom zameraní. Poskytujeme poradenstvo pre ľudí v akomkoľvek bode ich kariéry. Dokážeme pomôcť absolventovi strednej alebo vysokej školy, ale aj tomu, komu z rôznych príčin nevyhovuje súčasné zamestnanie a chce sa posunúť a pracovať vo sfére, v ktorej využije svoj potenciál.

Ako prebieha kariérne poradenstvo - kariérne poradenstvo prebieha formou konzultácií, počas ktorých môže klient absolvovať rôzne testy zamerané na zistenie štruktúry záujmov, predpokladov na určitú prácu, ďalej tiež také, ktoré odhalia osobnostný i manažérsky potenciál klienta. Konzultácie pomáhajú klientovi jasnejšie vnímať seba v kontexte trhu práce i osobného života. Rozsah poradenstva závisí od požiadaviek a potrieb klienta, ktoré diskutujeme v úvodnom telefonickom rozhovore. Niekedy postačuje jedno stretnutie, napr. ak klient potrebuje pripraviť dobrý životopis, motivačný list, pripraviť na osobný pohovor, alebo riešiť konkrétny problém v pracovnom živote. Najčastejšie však realizujeme dve stretnutia. Počas prvého prebieha hĺbkové interview, ktoré sa týka skúseností, predstáv a očakávaní klienta. Na základe dohody môže absolvovať rôzne testy, pričom ich štruktúru volíme podľa cieľa poradenstva. V priebehu druhého stretnutia oboznámime klienta s dosiahnutými výsledkami testov a načrtneme možné riešenia problému, s ktorým sa na kariérového poradcu obrátil.

Pomohli sme: ponúkame niekoľko zjednodušených reálnych príbehov z našej praxe. Cesta, ktorou však naši klienti prešli však v skutočnosti nebola jednoduchá a vyžadovala veľa vnútornej sily, odhodlania a v neposlednom rade i pochopenia zo strany najbližších. Mená sú z dôvodu anonymity zmenené:

 • Jana si po 6 rokoch na rodičovskej dovolenke hľadala novú prácu. Reagovala na niekoľko inzerátov, avšak dostala len negatívne odpovede a nepodarilo sa jej prebojovať ani na osobný pohovor. Bola frustrovaná a pochybovala, že ju niekto po 6 rokoch strávených doma, s dvoma malými deťmi, zamestná. Spoločne s Janou sme sa pozreli na jej profesijný životopis a spôsob akým sa uchádza o prácu. Zmeny, ktoré sme spoločne v životopise urobili zvýšili záujem zo strany zamestnávateľov. Natrénovali sme, ako úspešne zvládnuť osobný pohovor. Jana sa nakoniec zamestnala, i keď to nejaký čas trvalo.
 • Lea pracovala v oblasti financií na pozícii, ktorá si vyžadovala samostatnú analytickú prácu. Napriek dobrým pracovným výsledkom, spokojnosti nadriadených a dobrému finančnému ohodnoteniu, ju práca nenapĺňala. Obrátila sa na nás s otázkou ako ďalej. Z rozhovoru i výsledkov testov, ktoré absolvovala, vyplynulo, že Lea je extrovertný a kreatívny človek, ktorého baví práca s ľuďmi. Po dôkladnom zvážení prešla vo firme na miesto v oddelení marketingu, kde začala s pomocnými prácami. Radikálna zmena kariéry však znamenala začať opäť od začiatku a za cenu nižšej mzdy, čo pri úveroch, ktoré splácala nebolo jednoduché a malo dosah na celý rodinný rozpočet. V práci je však šťastná – má rôznorodú prácu, v ktorej sa stretáva s ľuďmi, rieši množstvo operatívnych problémov, v ktorých sú kreatívne riešenia vítané.
 • Po 6 rokoch práce na jednej pozícii vo firme mal Martin pocit, že už profesijne nenapreduje. Práca bola pre neho rutinou a cítil, že má na viac. Očakávané povýšenie neprišlo, nevedel prečo. Rozhodol sa, že si bude hľadať novú prácu. A to i napriek tomu, že súčasného zamestnávateľa považuje za serióznu firmu, ktorá sa dobre stará o svojich zamestnancov. Obrátil sa na nás s prosbou o pomoc pri hľadaní nového zamestnania. Z analýzy Martinovej situácie vyplynulo, že v práci o svojej frustrácii s nikým nehovoril, jeho nadriadený o kariérnych ambíciách Martina nevie. Na základe nášho odporúčania sa Martin porozprával so svojim nadriadeným. Dohodli sa, že Martina viac zapoja do nových projektov, a ak sa osvedčí, časom bude môcť samostatne viesť projekty, vrátane vedenia projektového tímu. Otázka postupu v hierarchii spoločnosti bude riešená až po ročnej skúsenosti s vedením projektového tímu. Spoločne s Martinom sme pripravili kariérny plán – zmapovali sme jeho slabé stránky, oblasti, na ktorých musí pracovať, s cieľom systematicky sa pripraviť na prípadné povýšenie na vedúceho oddelenia.

 

 •       Metódy kariérneho koučingu a poradenstva: individuálne alebo skupinové
 •       Miesto konania poradenských stretnutí:  Bratislava (osobne) resp. Online (Skype konzultácie)
 •       Dĺžka, trvanie odborných kariérnych konzulácii: individuálne (na základe potrieb účastníka / klientov)
 •       Termíny konania: ASAP (poradenstvo a konzultácie organizujeme pravidelne, na základe vzájomnej dohody)
 •       Možnosť absolvovať odborné kariérne poradenstvo | koučing: denná, individuálna (One to One) resp. skupinová
 •       Cieľová skupina a max. počet účastníkov:  podľa potrieb (individuálne aj skupinové poradenské a konzultačné odborné sedenia)
 •       Kategória odborných poradenských stretnutí | konzultácii:  osobné / individuálne / skupinové / komunitné / tímové / firemné / iné
 •       Odborný garant poradenských stretnutí: PhDr. Viktor Jelynski /dlhoročný kouč, poradca a odborný mentor osobnostného a kariérneho rozvoja/
 
Cena odborných konzultácii už od:  49,- eur  /  150 minút

(možnosť absolvovania odborných konzultácii - osobne alebo online)

Objednať kurz seminar bratislava

karierove poradenstvo koucing

Konzultacie kurzy skolenia ponuka

 

CPPS.sk | Vzdelávacie centrum®

Poradenstvo - Kurzy - Školenia

Bratislava - Košice - Praha

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Website: www.cpps.sk

Tel.: +421 905 485 153

Aké služby a riešenia ponúkame

Ak hľadáte účinné odpovede na otázky v osobnom, vzťahovom či kariérnom živote - ste na správnej adrese.  Pokiaľ pátrate po kvalitnom a cenovo výhodnom kurzetréningukoučingu či školení v Bratislave a okolí (pre seba, svojich blízkych, kolegov či zamestnancov) - neváhajte a kontaktujte nás.  Od r. 2010 sme úspešne pomohli na ceste ďalšieho rozvoja viac ako tritisíc klientom. Naštartujte pozitívne zmeny a ciele do života !