NLP | neurolingvistické programovanie mysle


 

     Metóda neurolingvistického programovania (NLP), učí hľadať a nájsť korene svojich problémov a pretvárať ich na nový, kvalitnejší život, naprogramovať si vlastnú budúcnosť. Od prvej chvíle po narodení sme od rodičov, priateľov, učiteľov i ďalších ľudí preberali vzorce správania sa, vytvárali sme si vnútornú mapu sveta. Podľa nej sa aj dnes orientujeme, komunikujeme, ona stále pôsobí na naše zmýšľanie a konanie. NLP pomáha spoznať naše vzorce, efektívnejšie využiť pozitíva a pretvoriť i negatíva na podporu realizácie našich želaní a cieľov. Toto už nie je len teória, povrchne prečítaná v knihách, ktoré zaplavili trh. Toto je PRAX reálneho života, jedinečná skúsenosť každého človeka, ktorá mu ukáže, kde a ako sa práve on má zmeniť.

      NLP je jedným z prostriedkov ako využiť a vyťažiť z vlastného potenciálu to najlepšie, čo v nás ľuďoch je. Ak si uvedomíme, že aj tí najúspešnejší jedinci v spoločnosti využívajú maximálne 10% svojich celkových kapacít, dospejeme k záveru, aký nesmierny potenciál v nás drieme. Naše myšlienky a naše podvedomie sú neuveriteľnou silnou zbraňou a ako ľudstvo by sme boli omnoho ďalej, keby sa tieto techniky vyučovali na školách. Keď človek zapojí všetky zmysly, keď vidí, počuje, ovonia, ochutná, ale predovšetkým emocionálne precíti predstavu seba samého v situácii, akoby už dosiahol, to, čo si želá, jednoducho sa to stane. Pozitívne pocity a túžba po splnení cieľa ho obdaria obrovskou silou, zmobilizujú všetky jeho skryté možnosti a schopnosti, dokonca mu privedú do cesty tých správnych ľudí. O tom je zbytočné hovoriť, potrebná je prax, jedinečná skúsenosť každého človeka, ktorá ho presvedčí.

                                                                                                                                 Zodpovednosť za vlastný život
Pokým človek neurobí čosi so samým sebou, bude všade narážať na hranice vlastnej osobnosti. Chce byť šťastný, vyrovnaný, milovaný a zdravý - a namiesto toho zažíva konflikty s tými, na ktorých mu záleží - s partnerom, deťmi, rodičmi, v práci... Z pocitov nespokojnosti a frustrácie existuje jediné východisko - zobrať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk.

       Sila podvedomia
Prehodnocovanie vlastného života niekoho možno aj zabolí. „...Teší ťa práca, ktorú robíš ? Cítiš sa oceňovaný? Aké máš vzťahy s partnerom/-kou, vzťahy v rodine, s najbližšími, s priateľmi, s kolegami ? A čo zdravie ? Si spokojný s tým, ako vyzeráš ? S finančnou situáciou ?" NLP je založené na poznaní vlastnej osobnosti, jej schopností a možností, od ktorých sa odvíja vhodne zvolený cieľ, podporený silnou túžbou po naplnení. Každý kráča k naplneniu svojho života jedinečným spôsobom. Objavte, aké schopnosti ste práve vy dostali od prírody a čo vás teší robiť, aj keď to nemusíte. Tým smerom najpravdepodobnejšie leží váš cieľ. Snívajte sen o svojej budúcnosti ako farebný film podfarbený silnými emóciami a túžbami po splnení. Premietnite si ho kedykoľvek a kdekoľvek ste, v čakárni u lekára, v autobuse, na zastávke. Keď svojmu podvedomiu dovolíte, vytvorí pozitívne echo a privedie vás tam, kde túžite byť."

       Vzdelávanie a Váš osobný rozvoj
Tým, ktorým už postupy NLP prešli do krvi, prinášajú nečakané výsledky. NLP využívajú manažéri, vizionári, poradenskí pracovníci, koučovia, umelci, spisovatelia, študenti či umelci. Všetci tí, ktorí si NLP na seminároch osvojili a využívajú ich v denno-dennom živote. Je evidentné, že poznatky a zážitky v tréningovej skupine podporujú osobný rast jednotlivcov (účastníkov). Človek získava pocit nezávislosti, menia sa jeho postoje k sebe, to znamená, že sa mení jeho sebaakceptácie, sebaúcta, sebadôvera. Postupne sa učí a získava poznatky nielen o sebe, ale aj o fungovaní druhých ľudí a medziľudských vzťahoch ako takých.

NEURO - naše telo. zmysly, nervová sústava a procesy, ktoré v nej prebiehajú
LINGVISTICKÉ - spôsob, akým komunikujeme so sebou a s prostredím pri dosahovaní cieľov
PROGRAMOVANIE - stratégie, ktoré používame pre dosahovanie cieľov.


 

  •       Metódy NLP konzultácii: individuálne alebo skupinové
  •       Miesto konania:  Bratislava (osobne) resp. Online (Skype konzultácie)
  •       Dĺžka, trvanie odborných NLP konzulácii: individuálne (na základe potrieb účastníka / klientov)
  •       Termíny konania: ASAP (poradenstvo a konzultácie organizujeme pravidelne, na základe vzájomnej dohody)
  •       Možnosť absolvovať odborné NLP poradenstvo | konzultácie: denná, individuálna (One to One) resp. skupinová
  •       Cieľová skupina a max. počet účastníkov:  podľa potrieb (individuálne aj skupinové poradenské a konzultačné odborné sedenia)
  •       Kategória odborných poradenských stretnutí | konzultácii:  osobné / individuálne / skupinové / komunitné / tímové / firemné / iné
  •       Odborný garant poradenských stretnutí: PhDr. Viktor Jelynski /dlhoročný kouč, poradca a odborný mentor osobnostného a kariérneho rozvoja/
 
Cena odborných NLP konzultácii už od:  49,- eur  /  150 minút

(možnosť absolvovania odborných konzultácii - osobne alebo online)

Objednať kurz seminar bratislava

Konzultacie kurzy skolenia ponuka

 

CPPS.sk | Vzdelávacie centrum®

Poradenstvo - Kurzy - Školenia

Bratislava - Košice - Praha

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Website: www.cpps.sk

Tel.: +421 905 485 153

Aké služby a riešenia ponúkame

Ak hľadáte účinné odpovede na otázky v osobnom, vzťahovom či kariérnom živote - ste na správnej adrese.  Pokiaľ pátrate po kvalitnom a cenovo výhodnom kurzetréningukoučingu či školení v Bratislave a okolí (pre seba, svojich blízkych, kolegov či zamestnancov) - neváhajte a kontaktujte nás.  Od r. 2010 sme úspešne pomohli na ceste ďalšieho rozvoja viac ako tritisíc klientom. Naštartujte pozitívne zmeny a ciele do života !