• Facebook a Google+ - túto sociálnu sieť netreba nikomu predstavovať. Na Facebooku môžu ľudia sledovať vašu aktivitu bez toho, aby boli vašimi priateľmi. Môžete si taktiež vytvoriť fanpage vašej osoby alebo fanpage vášho osobného blogu. Podobne taktiež funguje sociálna sieť Google+.

• LinkedIn - sociálna sieť, ktorá sa teší stále väčšej obľube aj na Slovensku. Užívatelia môžu hodnotiť vaše zručnosti, znalosti a schopnosti. Váš profil informuje užívateľov o tom, na akých projektoch sa podieľate, kde ste pracovali, študovali a je celkom možné, že vás niekto osloví s pracovnou ponukou.

Kvalitný profil na LinkedIne je pre vašu značku dôležitejší než profil na inej sociálnej sieti. Prečítajte si článok, ako vylepšiť svoj Linkedin profil.

• Twitter - Twitter sa stáva neustále populárnejší aj na Slovensku. Twitter už nie je doménou len novinárov či ľudí pôsobiacich v online marketingu alebo IT. Jednou z najdôležitejších položiek vo vašom Twitter účte je vaše bio. Odporúčam vám prečítať si zaujímavý článok o tom, ako mať skutočne zaujímavý Twitter profil.

• Instagram, Flickr, Pinterest - vytvárate handmade výrobky, zaujímate sa o grafiku, infografiku, fotografiu, umenie alebo čokoľvek, čo je jednoduchšie popísať graficky než v textovej forme? Vytvorte si profil na jednej z týchto sociálnych sietí alebo ich kombinujte.

• Youtube, Vimeo, Vine - Pokiaľ máte možnosť a schopnosť tvoriť zaujímavé videá, tak smelo do toho. Slovenský youtuber GoGo ma dnes viac než 700.000 odberateľov svojho obsahu. Na tvorbu mikro videí slúži sociálna sieť Vine.

• Ebook je skvelým marketingovým nástrojom. Dokážete ho vypublikovať na vlastné náklady a budovať vďaka nemu veľkú email databázu. Ak hovorím o ebookoch, tak nemám namysli len PDF dokumenty zdarma na stiahnutie, ale aj reálne ebooky vo formáte pre elektronické čítačky kníh, za ktoré si môžete nechať platiť. Áno aj váš platený infoprodukt je silným marketingovým nástrojom.

• Email - Svoju osobnú online značku budujete aj vďaka emailu. Hovoríme tomu email marketing. Nezabudnite si do pätičky emailu pridať váš automatický podpis, ktorý bude okrem vášho mena obsahovať link na váš blog, odkaz na sociálnu sieť alebo napríklad vaše logo.

• Blog - Váš blog je úžasný nástroj na publikovanie vašich názorov. Vďaka blogu môžete publikovať nielen textový obsah, ale aj vaše fotografie, videá, infografiku alebo dokonca zbierať email kontakty a predávať váš ebook. Pokiaľ chcete začať blogovať, prvá vec je výber tej správnej platformy.

Pamätajte! Nemusíte byť všade. Poznajte vaše publikum a vašich zákazníkov a hlavne spoznajte samých seba. Niekto dokáže tvoriť zaujímavý obsah vo forme videí, fotografií, textu. Niekomu bude stačiť niekoľko sekundové video alebo 140 znakov textu. Alebo budete potrebovať niekoľko stranový e-book, či iný online produkt. Taktiež musíte poznať, kde sa vaše publikum nachádza a aká forma obsahu ho dokáže zaujať. Výber je len a len na vás. V každom prípade ide predsa o investíciu do Vás samých.

Konzultacie kurzy skolenia ponuka

 

CPPS.sk | Vzdelávacie centrum®

Poradenstvo - Kurzy - Školenia

Bratislava - Košice - Praha

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Website: www.cpps.sk

Tel.: +421 905 485 153

Aké služby a riešenia ponúkame

Ak hľadáte účinné odpovede na otázky v osobnom, vzťahovom či kariérnom živote - ste na správnej adrese.  Pokiaľ pátrate po kvalitnom a cenovo výhodnom kurzetréningukoučingu či školení v Bratislave a okolí (pre seba, svojich blízkych, kolegov či zamestnancov) - neváhajte a kontaktujte nás.  Od r. 2010 sme úspešne pomohli na ceste ďalšieho rozvoja viac ako tritisíc klientom. Naštartujte pozitívne zmeny a ciele do života !