Minútový mentoring je skvelým nástrojom aj pri hľadaní a definovaní perspektívy kľúčových pracovníkov stredného manažmentu. Výhodou takejto krátkej porady je, že poskytuje mladým pracovníkom cenné príležitosti na učenie a rozvoj. Zároveň je nenáročný na čas či finančné a ľudské zdroje. Navyše presúva zodpovednosť na konkrétnych pracovníkov, aby využili všetky príležitosti, ktoré im minútový mentoring ponúka.

                       A ako by teda mal vyzerať ?

ŠITÝ NA MIERU - hoci možno nájsť u zamestnancov v rámci jedného oddelenia či organizácie podobné znaky čo sa týka ich rozvoja, predsa má každý z nich jedinečné skúsenosti, priority a perspektívy. Minútový mentoring berie do úvahy každú osobu individuálne, pričom sa zameriava na tie aspekty rozvoja, ktoré sú v súlade ako s individuálnymi cieľmi pracovníka, tak aj s požiadavkami a potrebami organizácie.

JASNÝ ČASOVÝ RÁMEC - čas si manažéri veľmi cenia, keďže sa musia neustále snažiť, aby zosúladili požiadavky funkčného manažmentu a zároveň mohli implementovať strategické iniciatívy. Minútový mentoring, hoci je nenáročný na čas, má dlhodobý dopad na rozvoj a motiváciu zamestnancov. Ak ste vo vedúcej pozícii, mali by ste si nájsť čas na minútový mentoring aspoň raz mesačne s každým podriadeným.

NENÁROČNÝ NA ROZPOČET - dnes aj v najbližšej budúcnosti budú organizácie pri rozhodovaní veľmi citlivo vnímať požiadavky každého projektu na rozpočet. Budú požadovať presne stanovené ceny a náklady, jednoznačne definovaný plán ukončenia a zároveň okamžité výsledky a benefity projektu. Minútový mentoring v skutku predstavuje jeden zo spôsobov ako doplniť a obohatiť rozvoj manažérov a radových zamestnancov s takmer minimálnym navýšením rozpočtu.

NEOBMEDZUJÚCI - zamestnanci dávajú vo všeobecnosti prednosť jednorázovej diskusii, ktorá zaberie iba časť ich pracovného dňa. Celodenný seminár či dokonca dlhodobé školenia môžu u niektorých z nich viesť k nervozite, obavám (že nestihnú svoju prácu) či dokonca k odmietaniu. Navyše z takého stretnutia si vezmú viac, lebo budú vnímať, že im venujete svoj čas, že je to individuálna pomoc iba pre nich.

OBJEKTÍVNY A AKTUÁLNY - rola mentora pri minútovom menotringu je najvhodnejšia pre ľudí mimo organizácie, u ktorých je vysoká pravdepodobnosť, že budú objektívni. Mentor by mal vo všeobecnosti mať dostatočné a relevantné skúsenosti v biznise, empatickú osobnosť ako aj schopnosť pozitívne a konštruktívne podávať spätnú väzbu. Na druhej strane, ak sa rozhodnete pre interný mentoring, mladý pracovník môže nadobudnúť pocit ochrany a istoty zo strany mentora.

Konzultacie kurzy skolenia ponuka

 

CPPS.sk | Vzdelávacie centrum®

Poradenstvo - Kurzy - Školenia

Bratislava - Košice - Praha

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Website: www.cpps.sk

Tel.: +421 905 485 153

Aké služby a riešenia ponúkame

Ak hľadáte účinné odpovede na otázky v osobnom, vzťahovom či kariérnom živote - ste na správnej adrese.  Pokiaľ pátrate po kvalitnom a cenovo výhodnom kurzetréningukoučingu či školení v Bratislave a okolí (pre seba, svojich blízkych, kolegov či zamestnancov) - neváhajte a kontaktujte nás.  Od r. 2010 sme úspešne pomohli na ceste ďalšieho rozvoja viac ako tritisíc klientom. Naštartujte pozitívne zmeny a ciele do života !