Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

 

Prvý komerčný prístroj skonštruoval americký radarový špecialista Sidney A. Schneider v roku 1957. Výskum zabezpečovala vláda a armáda USA - NASA a Pentegon. AVS prístroje sa používali v armáde USA na výcvik letcov, kozmonautov a špeciálnej medicíny. V osemdesiatich rokoch po uvoľnení informačného embarga, AVS prístroje začali využívať aj lekári. V Československu sa prvé prístroje objavili v roku 1992, trvalý predaj funguje od roku 1996. V súčasnosti dosahuje medziročný nárast výroby prístrojov neurotechnologie 300 a viac percent. Neurotechnologie - audiovizuálna stimulácia (svetelno-zvuková) - je súčasťou vedného odboru neurotechnológia. Neurotechnológia sa zaoberá praktickým využívaním prístrojov ovplyvňujúcich zlepšovanie činnosti mozgu. Zahŕňa viacero metód, najdôležitejšie však sú tzv. AVS a biofeedback.

Účinky audiovizuálnej stimulácie:

  • harmonizuje výkon celého mozgu, predovšetkým oboch mozgových hemisfér, ak pracujú obe mozgové hemisféry rovnomerne, môže človek naplno využívať svoj potenciál.
  • stimuluje tvorbu nervových spojení, tak ako posilňovanie na fyzickej úrovni pri svaloch, pôsobí tréning mozgu pomocou AVS. Svalová hmota má úžasnú plasticitu, mozog má však plasticitu nevyčísliteľne väčšiu. Tvorba nových neurónových spojení pomocou AVS prístrojov sa používa pri rekonvalescencii po úrazoch hlavy, po mozgovej mŕtvici, ĽMD porúch a ďalších mozgových porúch.
  • okysličuje mozog, zvyšuje prietok krvi mozgom, mozog sám spotrebuje 4 až 6 krát viac kyslíku ako celý zvyšok tela. Po 30 minútovej audiovizuálnej stimulácii dochádza k zvýšeniu arteriálnej krvi o 17%)
  • vyrovnáva deficit neurotransmiterov, americké klinické výskumy dokázali, že po 30 minútovom relaxačnom sedení AVS dochádza k zvýšeniu produkcie serotonínu v priemere o 23%, a v hladine alfa mozog produkuje protistresové hormóny - endorfíny.

Možnosti využitia AVS prístrojov
1. zdravotné: problémy so spánkom, spánkový dlh, oslabenie organizmu, depresie, podráždenosť, agresivita, únava, problémy s koncentráciou, ĽMD, hyperaktivita, apatické chovanie, poúrazové stavy, migréna, bolesti, stres, úzkosť, tréma, nízke sebavedomie, alergie, znížená citlivosť, epilepsia, niektoré nervové poruchy atď.
2. preventívne a záujmové: šport, učenie, tvorivosť, obrazotvornosť, pamäť, odstraňovanie návykov, práca s podvedomím, meditácia, transformácia osobnosti, osvieženie, energizácia, zvýšenie imunity, rozšírenie vedomia a myslenia, sebapoznávanie, regenerácia, relaxácia, zábava atď.

Vy a váš mozog
Činnosť mozgu prebieha na princípe výmeny elektriny. Mozgové bunky spolu komunikujú pomocou elektrických výbojov, ktoré mozog neustále produkuje. Aktivita, rýchlosť elektrických výbojov, je rôzna a dá sa merať pomocou prístroja EEG. Rýchlosť elektrickej aktivity mozgu a nazýva frekvencia, udáva sa Hz (v herzoch za sekundu) a delí sa do skupín - hladín vedomia:
Hladina Epsilon menej ako 0,5 Hz, mimoriadne stavy vedomia, meditácia, inšpirácia, extáza, mimotelové zážitky
Hladina Delta 0,5 - 3,5 Hz, hlboký spánok.
Hladina Théta 3,5 - 7 Hz, stavy hypnózy, hlbokej relaxácie a snívania.
Schumannova rezonancia 7,83 Hz, rozhranie hladín alfa a théta, na tejto frekvencii pulzuje jadro Zeme.
Hladina Alfa 8 - 13 Hz, sústredený odpočinok, relaxácia a uvoľnenie.
Hladina Beta 14 - 30 Hz, stav bdelosti a plného vedomia.
Hladina Gama 30 - 40 Hz, stres, úzkosť a tréma.
Hladina Hypergama viac ako 40 Hz, lepšie spracovávanie vnútorných zážitkov, mystické zážitky, šamanské vnímanie
Hladina Lambda okolo 200 Hz, vnímanie a zážitky podobné ako pri hladine Epsilon

Pri čom neurotechnologie môžu pomôcť ?
- pri odstraňovaní migrén, depresií, bolestí a stavov úzkosti
- pri strese, únave a súvisiacich starostiach
- pri nespavosti
- pri závislosti na fajčení, alkohole a drogách
- na zlepšenie koncentrácie a relaxáciu
- na zvýšenie psychickej odolnosti
- na efektívne učenie
- na motiváciu a zvýšenie výkonnosti pri športe
Počuli ste o neurotechnológiách a neviete si vybrať z ponuky prístrojov? U nás si môžete vyskúšať jednotlivé zariadenie a poradíme Vám, ktorý AVS prístroj sa hodí práve na riešenie vašich problémov.

Ako pracujeme
Pri osobnej návšteve, formou aktívneho rozhovoru, spoločne s klientom zadefinujeme jeho problémy, alebo potreby a ponúkneme možnosť alternatívneho samoliečenia, za pomoci využívania neurotechnológií. Pokiaľ sa klient rozhodne AVS prístroj kúpiť, tak si ho pred kúpou môže u nás vyskúšať, a naučíme ho plne využívať celý potenciál zariadení. Klient môže využívať prístroje aj u nás, s pravidelnými konzultáciami pri každom sedení. Pri sedeniach si klient sám môže kontrolovať aktivity mozgu pomocou biofeedbacku. Dĺžka a pravidelnosť sedení sú individuálne podľa potrieb klienta. Klientovi sme schopný zabezpečiť všetky ASV prístroje dostupné a homologované na našom trhu vo výhodných cenách.