IT Kurz:  "Microsoft Excel - odborné počítačové školenie pre každého"


      Cieľ kurzu: Naozaj viete ovládať Microsoft Excel ? Alebo len vytvoríte tabulky a vytlačíte ich ? Viete využitý Microsoft Excel naplno ? Microsoft Excel je najrozšírenejší tabuľkový procesor. Bol navrhnutý pre operačný systém Microsoft Windows a počítače Macintosh. Od roku 1993 má dominantné postavenie na trhu. Je základnou súčasťou všetkých kancelárskych balíkou Microsoft Office. Pre kurz Excel ponúkame najväčši počet modulov v rôznych úrovniach. Skúste si vybrať ten pravý pre Vás aj podľa kľúčových slov. Už nebudete strácať drahocenný čas pri hlbšej práci s programom MS Excel. Od chvíle, kedy prídete na náš kurz MS Excel, ušetríte až desiatky minút týždenne (dokazujú prieskumy). V Exceli sa budeme hneď od začiatku zaoberať viac výpočty v jednej bunke tzv. Vnorovanie funkcií čiže vkladanie jedného výpočtu do druhého. Naučíte sa pracovať s dlhými databázami, prepájať jednotlivé súbory tabuliek, chrániť dáta a profesionálne vytvárať grafy.

      Na kurzoch skupiny Microsoft Excel vás naučíme vytvárať tabuľky v programe Microsoft Excel, pohybovať sa po tabuľkách, plniť ich dátami, formátovať vzhľad buniek a textu a celé tabuľky graficky upravovať. Budete vykonávať výpočty pomocou vlastných vzorcov a funkcií a zoznámite sa s tvorbou a formátovaním grafov. Naučíte sa aj pokročilejším technikám spracovania údajov v Exceli ako je zamykanie, používanie šablón a rozšírené kopírovanie. Budete zostavovať zložitejšie vzorce a naučíte sa filtrovať zoznamy na liste, vytvárať kontingenčnej tabuľky a pracovať s pokročilými funkciami Microsoft Excelu pre manipuláciu a analýzu dát.

 • Obsah kurzu MS Excel:
  Oblasti buniek - pomenovanie, zápis dát do oblasti buniek, vzorce s názvami oblastí
  Automatický formát tabuľky
  Vytváranie radov (postupnosťou), vytváranie vlastných zoznamov
  Voľba vložiť inak
  Zoznamy (databázové tabuľky v Exceli) - radenie a filtrovanie dát
  Súhrn
  Tvorba 2D a 3D grafov, pridávanie / uberanie dátových radov, kombinácie typov grafov
  formátovanie grafov
  Funkcia - logické, dátum a čas, textové
  vnorovanie funkcií
  Podmienené formátovanie
  Šablóny, použitie preddefinovaných šablón, vytváranie užívateľských šablón
  Práca s prehľady
  Komentáre
  Pracovný priestor, hypertextové odkazy
  Zámok, heslovanie súborov
  3D zošity, prepojovanie listov a zošitov, práce s listami - skupina
  závislosti vzorcov
  Vlastná úprava panela nástrojov
  praktické príklady
  Motívy, inteligentný zoznam "Tabuľka"; SmartArt, iné

 

Čo sa okrem iného naučíte na školení MS Excel (tabulkový procesor):
Už nebudete strácať drahocenný čas pri hlbšej práci s programom MS Excel. Od chvíle, kedy prídete na náš kurz MS Excel pre začiatočníkov, mierne pokročilých alebo pre profesionálov - následne vdaka Excel zručnostiam ušetríte až desiatky minút týždenne (dokazujú naše prieskumy). V Exceli sa budeme hneď od začiatku zaoberať viac výpočty v jednej bunke tzv. Vnorovanie funkcií čiže vkladanie jedného výpočtu do druhého. Naučíte sa pracovať s dlhými databázami, prepájať jednotlivé súbory tabuliek, chrániť dáta a profesionálne vytvárať grafy.
Ručné tvorba zápisu vzorcov a funkcií vrátane vnorovanie
Vedeli ste, že sú len štyri zákonitosti pri ručnom zápise vzorcov a funkcií? Ak ste si hovorili k čomu je toľko bodkočiarok, zátvoriek a úvodzoviek v niektorých bunkách, na kurze sa všetko dozviete a budete schopní v rámci jedného výpočtu, v jednej bunke, vytvoriť ďalšie, čiastkové výpočty. Naučíte sa tvoriť zložitejšie funkcie rôznych druhov (matematické, logické, dátumové, časové, textové a ďalšie).
Rýchle porovnanie rovnakých a rozdielnych hodnôt vo viacerých tabuľkách. Alebo automatické priradenie hodnôt z jednej tabuľky do druhej
Často sa poslucháči pýtajú na porovnanie dvoch verzií tabuliek, kedy máte svojou tabuľku a napr. Kolega či zákazník Vám zašle druhú, kde niečo z tej Vašej chýba a niečo nové pribudlo. Alebo máte tabuľku napr. Produktov a získate inú tabuľku s väčším či menším množstvom produktov a v stĺpcoch sú informácie, ktoré potrebujete priradiť do Vašej prvej tabuľky a to automaticky, s minimálnym úsilím. Použijete k tomu funkciu VLOOKUP, kde na konkrétnych cvičeniach a v spolupráci s ďalšími funkciami a znalosťami uvidíte elegantné riešenie veci.
Podmienený súčet, priemer a počet hodnôt buniek
Ak často filtrujete, aby ste získali čiastkový výsledok napr. Koľko tento mesiac, rok, a na konkrétne zákazke odpracoval zamestnanec hodín, máme pre Vás rýchle riešenie. Riešením je podmienený súčet SUMIFS, podmienený priemer AVERAGEIFS a praktická je funkcia podmienečný počet hodnôt COUNTIFS. Keď teda prezeráte dlhé tabuľky a chcete napr. Vytvoriť odmenu zamestnancovi na zákazke v konkrétnom riadku, kde je vykázaná jeho čiastkové činnosť (hodiny, obrat, náklady a ďalšie), môžete okamžite a bez zdĺhavého filtrovania vidieť všetky potrebné súhrny v rovnakom riadku a reagovať na ne.
Nemusíte strážiť oblasti stĺpcov vo funkciách, môžu sa meniť automaticky pri pridávaní ďalších riadkov
Odhalíte skrytú myšlienku, vďaka ktorej zaistíte automatický a trvalý vzťah funkcie a tabuľky. Pri pridávaní ďalších riadkov funkcie sami sledujú rast tabuľky a do výpočtu zahŕňajú stále celý stĺpec. Nemusíte sa teda báť o funkčnosť zložitejšieho systému logik vytvorených v Exceli. Pri tomto sa naučíte používať "chytré tabuľky" a názvy oblastí.
Výstupy, prezentácie a presnú tlač
Po kurze budete vedieť preniesť tabuľku z programu MS Excel do programu MS Word alebo MS PowerPoint takým spôsobom, kedy aj v týchto súboroch iných formátov pôjdu dáta vnoreného súboru MS Excel stále editovať, vrátane zachovania automatických výpočtov. Zistíte výhody pri tlači, ako je napr. Možnosť presného nastavenia nesúvislých oblastí na jednom liste (tlač na "preskáčku").
Výsledky v atraktívnom grafe
Výsledné hodnoty je dobré vidieť prehľadne v grafickom rozložení, takže sa v kurze naučíte vytvárať aj atraktívne grafy rôznych typov, ktoré radi použijete v prezentácii na porade či u zákazníka. Grafy sa podobne dajú kopírovať či vnárať s celým súborom do MS Word a MS PowerPoint a ďalej tak prezentovať.

Výhody ovládania programov z balíčka "Microsoft Office": Microsoft Office je sada programov, ktoré ponúkajú flexibilné a výkonné spôsoby na organizovanie, riadenie a prezentovanie informácií. V súčasnosti je všestranné použitie a znalosť tohto kancelárskeho balíka nutnosťou pre každého, kto sa chce uplatniť na trhu práce. Produkty Microsoft Office zlepšujú efektivitu práce vďaka funkciám, ktoré umožňujú jednoduché a bezpečné zdieľanie informácií. Produkty Microsoft Office poskytujú zdroje na profesionálnu prezentáciu dát, ktoré sú kompatibilné s väčšinou operačných systémov. V ponuke Microsoft Office od CPPS.sk nájdete kurzy, ktoré sú vhodné na zlepšenie zručností pre osobné použitie, ale aj v prípade, že uvažujete o novej kariére. Kurzy Microsoft Office od CPPS.sk ponúkajú pridanú hodnotu zapojením študentov do riešení situácií z reálneho života. Viac ako 96 % našich absolventov  dosahuje vyššiu produktivitu v práci. Microsoft Office kurzy od CPPS Bratislava pomôžu vám alebo vášmu tímu efektívne využiť všetky funkcie produktov Office, prípadne vám pomôžu v príprave na Microsoft certifikáciu.

Naučiť sa používať Excel je investícia - pre váš osobný aj profesionálny život. Excel vám pomôže sledovať finančné ukazovatele, ako sú výnosy alebo straty, vypočítať platby za nákupy alebo naplánovať rozpočet. Zamestnancom pomôže znalosť Excelu zvýšiť ich hodnotu, keďže väčšina pracovných pozícií využíva tento program. Toto vám otvorí viac pracovných príležitostí a možností na ďalší kariérny rast. Ak zamestnanci vedia správne využívať Excel, zvýši sa celková efektívnosť pracoviska. Zamestnanci, ktorí vedia vytvárať detailné pracovné hárky, faktúry, grafy a komplexné vzorce, dosiahnu profesionálne výsledky v zlomku času. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo pokročilý používateľ Excelu, kurzy od CPPS Bratislava vás naučia všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa stali pokročilým používateľom Excelu. Kurzy MS Excel od CPPS Bratislava vám pomôžu pripraviť sa na certifikáciu Microsoft Office Specialist.


 

 •       Kategória kurzu: IT kurzy / kurzy a semináre informačných technológii
 •       Dĺžka, trvanie kurzu: 1 deň / viacdňové (podľa potrieb účastníkov školenia)
 •       Úroveň obtiažnosti iT kurzov: začiatočník / stredne pokročilý / pokročilý / expert
 •       Miesto konania:  Bratislava a Nitra (resp. možnosť organizácie školenia aj v rámci celej SR)
 •       Možnosť absolvovať kurz, forma výuky: denná, večerná. Individuálna alebo skupinová dohodou
 •       Termín konania: ASAP (kurz organizujeme pravidelne - 1 * týždenne počas celého roka 2021)
 •       Cieľová skupina a max. počet účastníkov: každý kto chce zlepšiť svoje osobnostné a odborné zručnosti
 •       Tréningové metódy: individuálne a skupinové riešenie situácií, práce a úlohy, individuálne a skupinové riešenie iT štandardných situácii
 •       Odborný garant vzdelávania: /dlhoročný iT lektori a odborní školitelia v oblasti informačných technológii - školenia, software & hardware/
 •      Minimálne vstupné vedomosti: nepredpokladajú sa konkrétne vedomosti. Kurz (obsah, témy atď.) je možné prispôsobiť požiadavkám účastníkov
Cena IT kurzu už od:  127,- eur / 1 účastník

(pri skupinových a firemných iT školeniach: výrazné zľavy - informujte sa)

objednavka seminar treningObjednať kurz seminar bratislava

it learning kurzy skolenia programy pocitace

Konzultacie kurzy skolenia ponuka

 

CPPS.sk | Vzdelávacie centrum®

Poradenstvo - Kurzy - Školenia

Bratislava - Košice - Praha

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Website: www.cpps.sk

Tel.: +421 905 485 153

Aké služby a riešenia ponúkame

Ak hľadáte účinné odpovede na otázky v osobnom, vzťahovom či kariérnom živote - ste na správnej adrese.  Pokiaľ pátrate po kvalitnom a cenovo výhodnom kurzetréningukoučingu či školení v Bratislave a okolí (pre seba, svojich blízkych, kolegov či zamestnancov) - neváhajte a kontaktujte nás.  Od r. 2010 sme úspešne pomohli na ceste ďalšieho rozvoja viac ako tritisíc klientom. Naštartujte pozitívne zmeny a ciele do života !